• Home
  • Over Topki
Stichting Topki
OpleidignenNascholingGidsInformatieOpleidignenOpleidignen

Communicatie & Counseling uitleg

C&C:
Communicatie en Counseling

Deze module loopt als een rode draad door de hele opleiding heen. In de eerste plaats wordt hier veel aandacht besteed aan het eigen proces. Ontdekken wie je bent, waar je voor staat en de manier waarop je met anderen communiceert. Die communicatie is de andere grote pijler van deze cursus. We gaan aan de slag met de verschillende gesprekstechnieken, het stellen van verdiepende vragen, non-verbale communicatie en andere basistechnieken die een bijdrage leveren aan je professionele attitude als Kinesioloog. Als een mens zichzelf kent, is hij in staat tot een diepere verbinding met zichzelf en zo ook met de mensen en de wereld om zich heen. De module bestaat uit 84 uur wat is verdeeld in 4 x 2 dagen en 4 losse dagen.

De thema's die aan bod komen:

Het begin:
Welke plaats en rol had jij in het gezin. Wat hebben je ouders je te vertellen
en wat is de invloed hiervan op je zijn nu.

Jouw legende.
De visie op je eigen levensweg

Het heldenverhaal:
Kwaliteiten, waarden, normen en overtuigingen.
Je eigen wijs en eigen aardigheden in beeld.

Het loslaten:
Afscheid nemen, los- en vrij laten, rouwen.
Ieder(s) proces is anders en toch komt er veel overeen.

We gaan deze onderwerpen van alle kanten bekijken en ervaren. Hiervoor worden verschillende technieken gebruikt die je in je eigen praktijk weer kan toepassen.
Zoals familieopstellingen, teambuiling-methoden en technieken vanuit het beeldend en spelend coachen. Ook wordt er aandacht besteed aan de communicatie op velerlei manieren. Deze dagen worden verzorgd door Judith van Beurden.

 

 

 

Deze thema’s worden ondersteund door vier diepgaande dagen op een lieflijk hof in Brummen.
Hier staat het persoonlijke verhaal centraal. De Wens wil waarheid worden en de weg wordt bepaald. Gebruikmakend van het 5seizoenenspel©, een krachtig coaching spel wat geënd is op het 5 elementenmodel. De workshop van Wens naar Waarmaken wordt verzord door Rita Schoonman.

 

De hele module C &C is verplicht binnen de opleiding en vanwege de opbouw zijn deze thema’s niet los ( of door elkaar) te volgen. Binnen deze module besteden we ook aandacht aan je Unieke Ontwikkelingstraject. Hierin schrijf je je leer-en ontwikkelingsdoelen met daarbij de weg die wilt gaan, de tijd die je het geeft en datgene wat je nodig hebt, om die doelen te behalen. Deze doelen lopen vanaf nu in alle cursussen, supervisie- en vakinhoudelijke supervisie gesprekken, met je mee. We werken met een literatuurlijst over de verschillende onderwerpen die aan bod komen.

 

Direct naar

Cursuskalender
Adressen

  • Copyright
  • Voorwaarden
  • Help
  • Colofon
  • © 2010 Stichting TOPKI